|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 30. srpna 2019.
Franty Matulíka Dovolená s vnoučaty - dokočení. Druhý týden dovolené. V pondělí jsem dovezl vnučku Mirinku od druhé dcery. Očekávali jsme i příjezd Julinky, který byl avizován k večeru. Aby se Mirinka nenudila, tak jsme zašli na Bzzzukot, což je parkourové hřiště s boulderovou stěnou na které si vnučka trénovala lezení. Na hřišti je i dětská lanovka, různé houpačky a podobné, takže se Mirinka zabavila dostatečně. V uterý ráno po snídani přivezla dcera i vnuka Robinka, tak jsme měli u sebe všechny naše vnoučata a mohli jsme vyrazit k pobytu u Novomlýnské nádrže v Pavlově, kde jsme si minulý týden domluvili zapůjčení chaty. Kolem desáté jsme byli na místě. Děti se bavily hraním karet a my vybalili a paní udělala oběd. ![]() Po obědě jsme se šli podívat do kempu YachtClub Pavlov. Sportovní středisko Yacht club se nachází na břehu vodního díla Nové Mlýny, provozuje kemp nacházející se na poloostrově Dolní (Novomlýnské) nádrže. Toto místo získalo svoji podobu až v roce 2005, kdy byl prostor zkultivován, zaset trávou, oplocen a dán k dispozici zájemcům o nový sport - kitesurfing. K dispozici je i pro windsurfing a v případě pořádání závodů slouží pro kempování závodníků. ![]() Prošli jsme se také Pavlovem, kde jsme si v baru Ačko dali pití, samozřejmě nealkoholické a zakoupili si víno k večernímu posezení. Po návratu do chaty si děti hrály badminton a já udělal let kvadrokoptérou a natočil si místo pobytu z ptačího pohledu. ![]() Pár záběrů vystřižených z natočeného videa. ![]() ![]() ![]() Ve středu se pokazilo počasí, snížila se teplota, což by až tak nevadilo, ale začalo hodně foukat. Vnučka Mirinka říkala, že jsou vlny jako v Chorvatsku, kde byla s rodiči na dovolené. ![]() Odpoledne jsme si zajeli do Strachotína na bowling, což se dětem také líbilo. ![]() ![]() Ve čtvrtek ráno se vítr trochu uklidnil, my se pomalu balili k odjezdu. Ještě jsem nafotil nějakou soukromou lodičku. ![]() Na oběd jsme se zastavili v Dolních Věstonicích a potom odvezli Robinka domů do Klobouk u Brna a my ostatní dojeli do Brna. V pátek ráno jsem musel k lékaři s mojí nemocnou nohou, paní s Julinkou a Mirinkou zajela na Riviéru, neb svítilo sluníčko a bylo opět pěkné horko. Navečer si dojeli rodiče jak pro Mirinku, tak pro Julinku a tím prázdniny u nás vnoučatům skončily. Užili jsme si, i když paní asi až tak moc ne, protože vařila a starala se o děti. Vnoučata ale byla nadšená a již se těší na příští rok. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]() GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |