|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 27. srpna 2019.
Franty Matulíka Dovolená s vnoučaty. Minulé dva týdny jsem měl dovolenou, která byla, stejně jako minulé roky, určena k hlídání vnoučat. Prázdniny jsou dlouhé a dovolené rodiče tolik nemají, tak musejí pomoc poskytnout prarodiče. První týden jsme měli na hlídání Julinku a Robinka, děti od mé starší dcery. Děti byly hodné, neb dnešním dětem stačí mobil a funkční WiFi připojení. Ale to by nebyly prázdniny, takže jsme dojeli do Bystrce a projeli se po brněnské přehradě. Svezli jsme na lodi jménem Vídeň. Zde je při příjezdu do přístavu a již jedeme. ![]() Opouštíme přístaviště Bystrc a první zastávka je Kozí horka. Zde jsme viděli vodní zachranáře, kteří ošetřovali chlapce. ![]() Při odjezdu z Kozí horky se potkáváme s lodí Lipsko. Samozřejmě se vzájemně zdravíme vodáckým pozdravem "ahoj". ![]() Po hladině přehrady se prohánějí plachetnice. ![]() Na Sokolském koupališti, tzv. Sokoláku, zjišťuji, že zbourali skokanskou věž a přibyly nafukovací klouzačky. No na přehradě jsem nebyl tak čtyřicet let. Plocha, kde jsme se slunili, také zarostla. ![]() Je zde i nová zastávka "U kotvy". I ta zde dříve nebyla. Pohled na přehradu směrem k Bystrci. ![]() Vystupujeme na zastávce Rokle, protože jsme si chtěli udělat jen výlet lodí. Naše loď pokračuje dál. ![]() Naplánoval jsem cestu tak, že za několik munit nám přijíždí zpáteční loď Utrecht. Vracíme se zpět do přístaviště Bystrc. ![]() Dětem se výlet líbil, vracíme se domů, kde si dáme večeři a potom si děti hrají opět na mobilech a my sledujeme televizní noviny. Druhý den jsme navštívili family park Bruno. No měli jsme trochu strach, nebude-li to již pro skoro patnáctileté děti nuda. Přece jen atrakce jsou tam spíše pro menší děti, ale bavilo je to. ![]() Skákací trampolína a jízda na kladce. ![]() Pokračování příště Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]() GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |