|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 25. dubna 2021.
Franty Matulíka Zimní školení pilotů. Tak zase mám pro vás alespoň nějakou reportáž v tomto covidovém čase, kdy je hodně věcí omezeno. Že také létám s Cessnou víte a stejně jako řidiči aut mají každoroční školení o nových předpisech, tak samozřejmě, že pro piloty to platí násobně, neb v případě havárie jsou následky těžší. Takže včera jsem se zúčastnil tzv. "Zimního školení pilotů" na letišti Brno Tuřany v objektu letecké školy HERBST AERO. Letecká škola kromě školení pilotů také pořádá vyhlídkové lety pro veřejnost, jak můžete vidět z plakátu na plotě. ![]() Školení probíhalo v klubovně letecké školy. Pro omezené množství lidí kvůli karanténě bylo rozděleno na dvě části, já byl v té odpolední. Pro účastníky byly připraveny jak školící materiály tak občerstvení. ![]() Školení zahájil instruktor a pilot Boeingu Martin Matula. Pro zajímavost, když jsem tvořil rodokmen naší rodiny, tak jsem zjistil, že mí předkové se dříve jmenovali Matula, než z nás nějaký farář udělal Matulíka. Martin nás seznámil se změnami v předpisech a zopakoval s námi provozní postupy a bezpečnost letu. Po něm pokračoval Ing. Zdeněk Přikryl, který nás informoval o leteckých nehodách a incidentech, které se staly během loňského roku. Zmínil se i o nehodě našeho kolegy u Bořitova, kdy při nácviku nouzového přistání přehlédl dráty elektrického vedení a havaroval. V neposlední řadě je potřeba pochválit i Tomáše Slámu, vedoucího letecké školy, za vzorně připravené školení, z kterého jsem si odnesl informace pro mé létání. Před začátkem školení jsem si ještě prohlédl zapůjčenou Cessnu 152 OK-TWY s kterou škola létá. A ještě pokus o zachycení vzletu vyhlídkové Cessny 172 OK-HKD. ![]() Jsem rád, že jsem se opět setkal s kolegy piloty, s kterými jsem si "pokecal" o našem společném koníčku, což létání je. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]() GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |