|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 23. dubna 2022.
Franty Matulíka Jak se žije v důchodu. Blbě, tedy mně. Od svých šesti roků jsem byl zvyklý na pravidelnou činnost mimo domov. Nejprve chozením do školy, později chozením do práce. Takže jen prázdniny a nebo dovolené mně změnily každodenní rutinu. No a teď - zatím dělám "pořádek", čili třídím věci, nepotřebné vyhazuji a nebo nabízím k prodeji. Bohužel k dosti věcem mám nějakou citovou vazbu a tak je to těžké loučení. Ale nedá se nic dělat. Za těch sedmdesát roků se toho nashromáždilo hodně a ne vše se dá vzít do nového domova. Navíc musím roztřídit i věci po rodičích. Říká se, že lepší dvakrát vyhořet než se jednou stěhovat. Používá se to v případě, že má člověk hodně věcí a je mnohem jednodušší vyhořet, než to všechno přestěhovat. No nevím, myslím si, že to vyhoření je větší tragedie. S tím stěhováním je sice hodně práce, ale dá se to postupně zvládnout. Jen nesmí být člověk tak trochu sběratel, což v mém případě je. Další věcí je, že mne má práce hodně bavila, což se právě o třídění věcí říci nedá. Zatím jsem ale nedostal ani k svému koníčku létání. Asi platí heslo, že důchodci nemají čas, jak se občas říká. Stále také přemítám, jestli si nenajít nějaké zaměstnání alespoň na částečný úvazek. No uvidíme, zatím mi nikdo nic nenabídl. Také běhám po doktorech. Nyní začali před naším domem stavět další domy, takže občas koukám z terasy, jak jim práce jde od ruky. Makají i o sobotách a nedělích. Když se vzpomenu, jak se za komunistů lidé durdili kvůli sobotní práci, nedejbože nedělní a dnes makají do ráno do pozdního večer víkend nevíkend. Tak zde je panoramatická fotka, ať se můžete podívat i vy. ![]() Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]() GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |