|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 22. září 2016.
Franty Matulíka Lázeňsko - dovolenkový deník správce sítě XII - 17. - 24. září 2016 (2. část) Úterý 20.9.2016 Ráno nás probudilo sluníčko, byla polojasná obloha, ale teplota dost nízká, kolem 5°C. Po snídani jsme se rozhodli využít pěknějšího počasí a vyrazit údolím Bílé Opavy na Barborku. Umělý vodopád v Karlově Studánce, který je napájen z náhonu nefunkční elektrárny. Malý vodopád na Bílé Opavě. ![]() Asi po hodině chůze docházíme na rozcestí Na paloučku. Po krátké přestávce, sednou se nedalo kvůli mokru, pokračuje po modré značce. Z té jsou pěkné výhledy do údolí a proto jsem si ji zvolili, protože cesta po žluté údolím je dosti zarostlá. ![]() A zde jsme zvěčněni my sami. ![]() Docházíme znaveni na Barborku, kde si dáváme oběd. Během oběda se zatáhlo a začal foukat nepříjemný studený vítr. ![]() Praděd stokrát jinak. Takto jsem jej ještě nefotil. Vidíme jen spodní část a po chvíli se nám Praděd schoval celý. ![]() Z Ovčárny jedeme na Hvězdu autobusem a scházíme do Karlovy Studánky. V Letních lázních si dáváme kávu a něco sladkého k tomu. Potom nakoupíme na večeři a jdeme domů. Po večeři jdeme na taneček do hotelu Džbán, hraje šéf, což je pan Zifčák. Středa 21.9.2016 Ráno byla zatažená obloha a bylo vidět, že v noci pršelo. Po snídani přemýšlíme, kam půjdeme a naštěstí se trochu rozjasnilo, dokonce i sluníčko se snažilo a tak jsme vyrazili na Hubertku. Již při minulé návštěvě Karlovy Studánky jsme si všimli, že kolem cest jsou postaveny zastřešené kříže. Neměli jsme potuchy k čemu slouží, až dnes jsme na jednom viděli, že budou sloužit k označení lázeňských tras. Vystoupali jsme kousek nahoru po nové cestě a je z ní výhled do údolí s Karlovu Studánkou. ![]() Praděd je stále zachmuřený - ztrácí se v mracích. ![]() Po žluté jsme došli až k myslivecké chatě Hubertce. Zde jsme si udělali krátkou přestávku. Obloha se zatáhla a tak pokračujeme dále. Přes Hvězdu se vracíme do Karlovy Studánky, kde si v pekárně nakoupíme a jdeme domů. Vezmeme auto a zajedeme si na oběd k Jiřímu do Ludvíkova. Po obědě pokračujeme do Vrbna pod Pradědem, kde dokončíme nákupy potravin a jedeme zpět. Cestou paní vysloví přání se zastavit v Letních Lázních na kávu, protože zde ji dělají, dle ní, nejlepší. Jak sedíme uvnitř, tak si všimneme, že se rozpršelo. Počasí nám tentokrát opravdu nepřeje. Přeběhneme rychle k autu a dojedeme domů. Navečer se opět trochu rozjasnilo, i sluníčko vysvitlo. Tak jsme si po večeři zašli na dvě deci k Šárce. Dokončení příště. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |