|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 18. května 2016.
Franty Matulíka Dovolená v Luhačovicích jaro 2016
Dovolená v Luhačovicích - 30.4. až 7.5. 2016. (pokračování 2) Po snídani v úterý šla paní opět na léčebné procedury a já se věnoval počítači, tedy jsem kontroloval počítačovou síť našeho ústavu a sepisoval zážitky pro tuto reportáž. Po obědě došli švagrovi a společně jsme se vydali na procházku na jižní stranu Luhačovic. Procházeli jsme luhačovickým nádražím a já udělal obrázky vláčku. ![]() Stále byl silný vítr, takže jsem si nemohl vzít kvadrokoptéru a natočit další letecká videa. Tak alespoň záběr shora z cesty nad Luhačovicemi. Vidíte starou budovu hotelu Alexandria i novou přístavbu Spa Wellness, v pozadí hotel Morava a napravo hotel Zálesí, několik let mimo provoz. ![]() V restauraci Racek jsme si zamluvili stůl na zítřejší taneček, dali si kávu a pivo a šli domů. Měli jsem strach nezmokneme-li, protože se dost zatáhlo a hřmělo. Naštěstí bouřka propukla v plné síle až když jsme byli doma. Po večeři jsme zašli na taneček opět do Elektry. Zde jsme si popovídali s hudebníkem Charliem a jak jsme zjistili, svět je malý. Ač pochází z Trenčína, jednak nějaký čas bydlel v Brně a navíc má rodinné vazby na Poličku, takže bylo o čem hovořit. Středa ráno zataženo a počasí nic moc. Paní šla opět na procedury a já se věnoval chvíli počítači pana Hyžíka, ředitele hotelu, kterému jsem tímto pomohl. Potom jsem se dal opět do sepisování lázeňské reportáže. Po obědě došli švagrovi a my se s nimi prošli Luhačovicemi až k luhačovickému zámku, kde je umístěna umělecká škola. Hrabě Volfgang Serenyi, v místech tvrze vybudoval v r. 1730 – 1738 barokní zámek. Stavbu prováděl zednický mistr Václav Dreyseitl z Uherského Hradiště. Obytné místnosti dostaly sádrovou štukaturu, dřevěné obložení anebo tapety zhotovené čalouníky, na stěnách mezi okny vznikla malířská výzdoba. V lednu 1949 byla budova zámku přidělena městu Luhačovice, dnes slouží jako zázemí Základní umělecké školy a Domu dětí a mládeže. Vstupní trakt do zámku a znak rodu hrabat Serényi. ![]() Vracíme se zpět. Pohled na říčku Šťávnici. ![]() Cestou se ženy dívaly po obchodech nenajdou-li nějaké zajímavé oblečení. Zastavujeme se v hotelu Litovel, kam také chodíme na tanečky a ptáme se kdo dnes hraje. Interiér hotelové restaurace. ![]() Pokračujeme až na kolonádu a vidíme, že filmaři skončili a místo hotelu Popper je zde opět lázeňský dům B. Smetany. ![]() Nakonec jsme skončili v kavárně na kolonádě, kde jsme si dali presso, tonik, víno a pivo. Každý něco jiného. Po večeři byl taneček u Racka, kde hrál Pablo. Ráno ve čtvrtek obloha polojasná, trochu prosvítalo sluníčko, ale stále byl dost vítr, což znamenalo žádné lítání s kvadrokoptérou. Po snídani jsem šel doprovodit paní na procedury a sám jsem se věnoval počítači. Po obědě jsme se sešli s švagrovými a šli na procházku do Pozlovic. Až do Pozlovic jezdí okružní vláček z Luhačovic. ![]() Po návratu šli švagrovi na večeři a my se připravit na večerní akci, což byl koncert skupiny Mrtvej brouk The Beatles revival v hotelu Ogar. Tam jsme jeli autobusem. U Ogara jsem si dali večeři my a potom se již zaposlouchali do známých melodií legendární kapely Beatles. Někteří hosté si i zatančili, my ale jen poslouchali. Páteční ráno nás příjemně překvapilo slunou modrou oblohou. Po snídani šla paní opět na procedury a já pokračoval v psaní poznámek k reportáži. Po jejím návratu jsme šli nakoupit a pak zpátky do hotelu na oběd. Po obědě došli švagrovi a šli jsme na kopec na druhou stranu luhačovického údolí. Protože se vítr celkem utišil, vzal jsem sebou drona a opět jsem si zalétal. Obrázky včetně mapy s údaji parametrů letů jsem zveřejnil dříve. Video z obou letů můžete vidět zde na You Tube. Po létání na zpáteční cestě opět fotím luhačovický vláček. ![]() Zašli jsme si na pivko na letní zahrádku u hotelu Vltava, kde jsme poseděli a domluvili si rozlůčkový večírek v hotelu Litovel. ![]() Potom jsme šli domů na večeři. Na večer jsme se sešli s švagrovými na dvě deci v hotelu litovel, kde hrál Luboš, ale my již netančili, jen si povídali a poslouchali písničky. Švagrovi se takto rozloučili s léčebným pobytem, který v Luhačovicích absolvovali. V sobotu ráno po snídani nastalo balení, naložili jsme auto, rozloučili se s ředitelem hotelu panem Hyžíkem a odjeli domů. Cesta proběhla v pohodě, nepršelo, svítilo sluníčko a provoz byl minimální. Jen před Brnem na dálnici bylo trochu zdržení, protože se jednak opravuje a druhak byla havárka. O půl jedenácté jsme byli doma. Máme opět plno zážitků a vzpomínek. Luhačovice vám mohu k rekreaci či na dovolenou jen doporučit. Konec. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |