|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 15. října 2016.
Franty Matulíka Dovolená v Luhačovicích podzim 2016
Dovolená v Luhačovicích 9.10. - 13.10. 2016. (dokončení) Středeční ráno opět zamračené, ale naštěstí nepršelo. Plánované procedury jsme měli již vyčerpané, tak jsme si po snídani šli zaplavat do hotelového bazénu. Není to sice nejlepší řešení, plavat s plným žaludkem, ale co se dá dělat, když je venku špatné počasí. V poledne jsme šli na oběd opět do hotelu Litovel a po obědě měli švagrovi masáže a my jsme se šli projít po kolonádě. Na kolonádě u pramene Vincentky je zřízen fotokoutek, kde se můžete obléci do zapůjčených šatů a přenést se tak do dob minulých, třeba třicátých let. Já jen ty šaty nafotil, nebylo tolik času. Ještě záběr na mne samotného, jak stojím u pramene, aby bylo vidět, že jsem skutečně v Luhačovicích byl. ![]() V Chocolaterii Najáda, tedy česky v čokoládovně U Najády, si paní dala presso a já horkou čokoládu. Paní presso chutnalo a mně čokoláda taky. Dělají ji zde skutečně dobrou a kdo má rád, jako já, sladké, mohu mu návštěvu jen doporučit. Ještě pohled do interiéru plného čokoládových specialit a pralinek. ![]() Potom jsme se vrátili na hotel a po chvíli odpočinku jsme si šli se švagrovými zahrát bowling U Solného pramene u hotelu Ambra. Výborně jsme se bavili, i když já byl v bodovém hodnocení poslední. Vyhrála švagrová Liba. Gratuluji. ![]() ![]() Večeře byla opět v Alexandrii a po ní taneček, tentokrát v hotelu Litovel. Možná si říkáte, proč jsme netančili přímo v Alexandrii, kde je vyhlášený noční klub pyšnící se atmosférou první republiky. No jednoduše proto, že po dobu našeho pobytu se nehrálo. Jinak je to místo pěkné a při minulých návštěvách jsme si tam byli zatančit. Ještě noční foto náměstí s hotelem Palace z Alexandrie. Denní foto stejného bylo v úvodní reportáži. ![]() Čtvrtek - pobyt skončil, tak se po snídani balíme, platíme lázeňský poplatek a další na recepci, loučíme se se švagrovými a odjíždíme domů. Cestou nás zdrží semafory na opravě silnice do Uherského Brodu, ale pak již celkem v pohodě je jízda až do Brna. Dovolená byla sice krátká, ale pěkná. Možná si ji ještě někdy zopakujeme. Konec. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |