|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 14. července 2017.
Franty Matulíka Pobyt u Novomlýnské dolní nádrže. Dokončení Druhý den brzy ráno jsem si chtěl natočit zříceninu v ranním sluníčku, ale bohužel počasí mne trochu zklamalo. Byly nějaké mraky zakrývající právě vycházející slunce. Ale přesto jsem vystartoval a provedl let kvadrokoptérou. Dlouho jsem se nad hradem nezdržoval, neb jsem měl strach z poletujících ptáků, aby mi některý z nich netrefil kvadrokoptéru. Zde je sestřih videa z ranního letu. (délka 8 minut) Někteří nám "dronovým letcům" vyčítají, že naše kvadry ruší hlukem ptáky, ale za chvíli po mém přistání začalo létat k zřícenině množství motorových paraglidistů. ![]() A aby toho nebylo málo, tak ještě horkovzdušný balon. Ještě že jsem již byl na zemi a nedošlo tak nějaké kolizi. ![]() Tak takto vypadal východ slunce. Po snídani jsme se šli projít kolem vodní nádrže směrem na Dolní Věstonice. Švagrová nám zamávala na cestu a my šli. ![]() Po cestě jsem míjeli velké množství rybářských chat, karavanů i stanů. Dá se říci, že lidí bylo plno. Docházíme k sesuté silnici mezi Pavlovem a Dolními Věstonicemi, která je zavřená od září 2014, kdy Břeclavsko postihly přívalové deště. Z Pavlova do Dolních Věstonic je to po silnici jen dva kilometry, jenže nyní je to kvůli uzavírce asi sedmkrát víc. Cesta je navíc neprůjezdná už téměř tři roky, kvůli svahu poškozenému přívalovým deštěm. Práce se sice rozjely, ale záhy zas skončily. Toto je současný stav. ![]() Hráz oddělující Novomlýnskou střední nádrž od dolní. Po koruně hráze vede silnice mezi Dolními Věstonicemi a Strachotínem. Pohled k Pavlovu na zříceninu hradu Děvičky, kde prý straší dívky zakleté do skal a na vrchol Děvín s televizním vysílačem Mikulov. ![]() Ostrovy ve střední vodní nádrži, za nimi leží ostrůvek s kostelem sv. Linharta, bohužel vidět odsud není, neb jej zakrývají zmíněné ostrovy. Pohled na silnici na koruně hráze směrem k Děvínu. ![]() Po nádrži jezdí parník, kterým jsme se chtěli svézt nazpět, bohužel ale nejel přímo, takže jsme šli zpět raději pěšky. Parník s názvem Vlčí mák přistává u mola. Ještě fotka, jak proplouvá kolem torza stromu v nádrži. ![]() Po návratu náš hostitel Štefan se švagrem ugrilovali naložené maso, tak jsme měli dobrou baštu k obědu. Odpoledne jsme se sbalili a jeli domů. Prožili jsme pěkné dva dny volna u vody, díky za to rodině. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |