| | SELECT | M bank FIO banka Postovni sporitelna |
Mapa ČR Mapa Brna Mapy Google Seznam-vyhledávač Neviditelný pes Ondřeje Neffa České noviny Google-vyhledávač IDOS-jízdní řády Počasí Sbírka zákonů Antivir AVG Šaliny v Brně Testscreen Testmonitor
Meteoskop Zlaté stránky 1188           

ZPRÁVY
Franty Matulíka
Upraveno: 13. května 2018.



Reportáž z Luhačovic. Tak konečně jsem zpracoval reportáž z jarního pobytu v Luhačovicích.
Jak je již jakousi tradicí, tak i letos jsme si udělali jarní dovolenou v Luhačovicích. Protože na námi naplánovaný týden se v Luhačovicich konala konference lékařů pediatrů museli jsme začít pobyt od pátku na místo nám lépe vyhovujícího termínu od soboty do soboty, abychom uvolnili ubytovací kapacitu na víkend.
V pátek ráno jsme vyjeli z Brna. Počasí dobré, sice zataženo, ale bez deště, dokonce vyšlo i sluníčko. Po hodině a půl, ve všední den bylo na silnici hodně kamionů, jsme klasickou cestou přes Buchlovské kopce a Uherský Brod dojeli do Luhačovic. Ubytování bylo také standardně v hotelu Havlíček. Tento hotel doporučuji i vám, pokud chcete prožít nějaký čas v Luhačovicích. Vybavení dobré, ceny také a pokud si objednáte týdenní pobyt, tak máte v ceně ubytování i polopenzi zdarma. To se hned tak nenajde. Po ubytování a přivítání s panem Hyžíkem, vedoucím hotelu, jsme si zamluvili večeři, také klasicky řízek a šli si do města na oběd, který jsme si dali v hotelu Litovel, kde dobře a celkem levně vaří. No oproti loňsku cena vzrostla, ale to všude. Odpoledne jsme se setkali se švagrovými, kteří zde byli již o týden dříve, protože zde měli lázeňský pobyt. Bohužel ale byli ubytování až v léčebném domě Praha, který je na opačném konci Luhačovic. Při procházce Luhačovicemi jsme si nechali povyprávět jak probíhá léčení. Vidíme, že cesta po nábřeží je nově vydlážděna v podobném stylu jako ulice Dr. Veselého, ale jak vidno nějak neprošla kolaudací a tak se předlážďuje.

Vila Alpská růže a vodotrysk na Lázeňském náměstí.

Při procházce jsme viděli, že se stále připravuje stavba polyfunkčního domu Arkáda. Zatím zmizely krámky trhovců. Zde, oproti loňsku, hrubá stavba již stojí.

Ještě jsme si poseděli na kávě, pivku a vínku na zahrádce u hotelu Vltava a domluvili se na večer u nich, kde v léčebném domě probíhal taneční večer. Naše lepší polovičky u vodotrysku a cestou na večeři jsem si opět nafotil vilu Alpská růže, tentokrát v lepším světle, než v poledne.

Večer jsme tedy zašli do lázeňského domu Praha, kde probíhal taneční večer. Zde jsou dokumentační obrázky vstupu do domu, kde probíhá přestavba za plného provozu.


V sobotu brzy ráno jsem vyrazil natáčet s kvadrokoptérou na kolonádu. Brzy ráno proto, aby bylo ještě liduprázdno a tak neprovokoval, neb v poslední době na základě neúplných informací ze sdělovacích prostředků si lidé myslí, že létat s malou kvadrokoptérou je stejně nebezpečné jako s profesionální, na kterou se vztahují různé zákazy. Ale chápu, že normální člověk nemusí vědet jak to ve skutečnosti je. Byl se mnou i švagr. Zde je pár obrázků z videa.







Paní měla domluvené nějaké procedury v lázeňském domě Praha, takže si šla na ně a já později došel za ní. Využil jsem terasy u pokoje švagrových a nafotil výhled na Pražskou čtvrt.

Oběd jsme si dali v pizzerii Bludička, kde bylo dost lidí, takže jsme si chvíli počkali. To měli již po obědě i švagrovi a tak jsme společně vyrazili na procházku k luhačovické přehradě. Cestou opět fotím vláček "Moravský drak", který vozí zájemce ze středu města až k luhačovické přehradě.

U přehrady jsem si zalétal s kvadrokoptérou hned dvakrát, neb počasí bylo výborné. Při druhém letu jsem startoval kousek dál od břehu, protože na břehu bylo hodně rybářů. Seděl jsem si na lavičce s ostaními a bavil jsem se tím, jak všichni hledají pilota.
Video z letání najdete zde
Místo druhého startu a ještě pohled od hráze na přehradu.

Na zpáteční cestě fotím domeček, který fotím při každé návštěvě Luhačovic, jak vidno, stále se nic moc nemění. V Luhaparku jsme si dali pivko, švagrovi šli přes kopec domů a my spěchali na večeři do hotelu Havlíček.
Cestou před hotelem Dům Bedřicha Smetany jsme narazili na skupinu žen a dívek, které byly oblečeny v historických šatech a dodávaly tak dobový kolorit zaniklým časům prvorepublikovým. Nedali jinak, že se i my musíme s nimi vyfotit.

Taneček jsme tentokrát měli ve vinárně Racek.

Pokračování příště







Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší.
Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu.

Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny.
Radar animace



Zprávy Franty Matulíka (registrační číslo ISSN není potřeba, neboť jsou světově známé) je internetový deník, týdeník, i občasník, který si klade za cíl informovat pravdivě i zajímavě, slovem i obrazem, o událostech, které se zejména týkají mých zájmů i mne samotného, ale též o událostech celosvětového významu i o věcech zcela obyčejných.
Zprávy vydává, šéfredaktoruje, graficky rediguje a kolportuje, též případné dotazy, připomínky nebo náměty zaslané e-mailem na adresu matulik@iach.cz přijímá autor.
Aktualizace téměř denně, obvykle nejpozději do 8.00 hod. Pokud zaspím, opiji se, budou později, pokud zešílím, přejede mne auto nebo se zastřelím, pak máte smůlu, Zprávy nebudou nikdy.
Zprávy nejsou určeny pouze pro osobní potřebu, ale pro jakoukoli potřebu, která vám vyhovuje. Bez předchozího písemného souhlasu autora je možná další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoliv materiálu zveřejněného ve Zprávách nebo jeho části, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty nebo SMS zpráv, a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích, protože kvůli tomu je přece píši a navíc i já po vás souhlas nežádám, když si něco zapamatuji a opublikuji z vašich materiálů.
Vzhled stránek je optimalizován pro čtení v prohlížeči Internet Explorer při rozlišení monitoru 800x600, písmo střední, High-color(16bitů).

 


Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne.