|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 13. května 2018.
Franty Matulíka Reportáž z Luhačovic. Tak konečně jsem zpracoval reportáž z jarního pobytu v Luhačovicích. Jak je již jakousi tradicí, tak i letos jsme si udělali jarní dovolenou v Luhačovicích. Protože na námi naplánovaný týden se v Luhačovicich konala konference lékařů pediatrů museli jsme začít pobyt od pátku na místo nám lépe vyhovujícího termínu od soboty do soboty, abychom uvolnili ubytovací kapacitu na víkend. V pátek ráno jsme vyjeli z Brna. Počasí dobré, sice zataženo, ale bez deště, dokonce vyšlo i sluníčko. Po hodině a půl, ve všední den bylo na silnici hodně kamionů, jsme klasickou cestou přes Buchlovské kopce a Uherský Brod dojeli do Luhačovic. Ubytování bylo také standardně v hotelu Havlíček. Tento hotel doporučuji i vám, pokud chcete prožít nějaký čas v Luhačovicích. Vybavení dobré, ceny také a pokud si objednáte týdenní pobyt, tak máte v ceně ubytování i polopenzi zdarma. To se hned tak nenajde. Po ubytování a přivítání s panem Hyžíkem, vedoucím hotelu, jsme si zamluvili večeři, také klasicky řízek a šli si do města na oběd, který jsme si dali v hotelu Litovel, kde dobře a celkem levně vaří. No oproti loňsku cena vzrostla, ale to všude. Odpoledne jsme se setkali se švagrovými, kteří zde byli již o týden dříve, protože zde měli lázeňský pobyt. Bohužel ale byli ubytování až v léčebném domě Praha, který je na opačném konci Luhačovic. Při procházce Luhačovicemi jsme si nechali povyprávět jak probíhá léčení. Vidíme, že cesta po nábřeží je nově vydlážděna v podobném stylu jako ulice Dr. Veselého, ale jak vidno nějak neprošla kolaudací a tak se předlážďuje. ![]() Vila Alpská růže a vodotrysk na Lázeňském náměstí. ![]() Při procházce jsme viděli, že se stále připravuje stavba polyfunkčního domu Arkáda. Zatím zmizely krámky trhovců. Zde, oproti loňsku, hrubá stavba již stojí. ![]() Ještě jsme si poseděli na kávě, pivku a vínku na zahrádce u hotelu Vltava a domluvili se na večer u nich, kde v léčebném domě probíhal taneční večer. Naše lepší polovičky u vodotrysku a cestou na večeři jsem si opět nafotil vilu Alpská růže, tentokrát v lepším světle, než v poledne. ![]() Večer jsme tedy zašli do lázeňského domu Praha, kde probíhal taneční večer. Zde jsou dokumentační obrázky vstupu do domu, kde probíhá přestavba za plného provozu. ![]() V sobotu brzy ráno jsem vyrazil natáčet s kvadrokoptérou na kolonádu. Brzy ráno proto, aby bylo ještě liduprázdno a tak neprovokoval, neb v poslední době na základě neúplných informací ze sdělovacích prostředků si lidé myslí, že létat s malou kvadrokoptérou je stejně nebezpečné jako s profesionální, na kterou se vztahují různé zákazy. Ale chápu, že normální člověk nemusí vědet jak to ve skutečnosti je. Byl se mnou i švagr. Zde je pár obrázků z videa. ![]() ![]() ![]() ![]() Paní měla domluvené nějaké procedury v lázeňském domě Praha, takže si šla na ně a já později došel za ní. Využil jsem terasy u pokoje švagrových a nafotil výhled na Pražskou čtvrt. ![]() Oběd jsme si dali v pizzerii Bludička, kde bylo dost lidí, takže jsme si chvíli počkali. To měli již po obědě i švagrovi a tak jsme společně vyrazili na procházku k luhačovické přehradě. Cestou opět fotím vláček "Moravský drak", který vozí zájemce ze středu města až k luhačovické přehradě. ![]() U přehrady jsem si zalétal s kvadrokoptérou hned dvakrát, neb počasí bylo výborné. Při druhém letu jsem startoval kousek dál od břehu, protože na břehu bylo hodně rybářů. Seděl jsem si na lavičce s ostaními a bavil jsem se tím, jak všichni hledají pilota. Video z letání najdete zde Místo druhého startu a ještě pohled od hráze na přehradu. ![]() Na zpáteční cestě fotím domeček, který fotím při každé návštěvě Luhačovic, jak vidno, stále se nic moc nemění. V Luhaparku jsme si dali pivko, švagrovi šli přes kopec domů a my spěchali na večeři do hotelu Havlíček. ![]() Cestou před hotelem Dům Bedřicha Smetany jsme narazili na skupinu žen a dívek, které byly oblečeny v historických šatech a dodávaly tak dobový kolorit zaniklým časům prvorepublikovým. Nedali jinak, že se i my musíme s nimi vyfotit. ![]() Taneček jsme tentokrát měli ve vinárně Racek. Pokračování příště Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |