|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 12. prosince 2017.
Franty Matulíka Prodloužený víkend v Luhačovicích zima 2017
Prodloužený víkend v Luhačovicích 1.12. - 3.12. 2017. Tentokrát jsme neměli tolik volna, takže jsme si udělali jen prodloužený víkendový pobyt první adventní neděli. Jak jinak opět se švagrovými. Protože jsme v Luhačovicích byli na dovolené vícekrát a ze všech jsem psal reportáže, tudíž bych se jen opakoval, tak budou spíše jen obrázky. V pátek jsme vyjeli z Brna a přes Buchlovské kopce dojeli do Luhačovic. Počasí nás trošku strašilo, protože dny před tím padal sníh a tak jsem kontroloval přes web v jakém stavu jsou silnice a byly jen mokré. Byl sice pracovní den, ale kamionů moc nebylo a v Buchlovských kopcích se mi je podařilo předjet. Jinak jsme moc nespěchali, protože ubytování bylo až o jedenácté hodině. Před penzionem Romana jsme potkali švagra, který nám předal klíče od pokoje a my se šli ubytovat. Náš pokoj v penzionu a výhled z okna na zasněžené Luhačovice. ![]() Po ubytování jdeme do města se jednak projít a také si dát oběd v hotelu Litovel. Penzion Romana a naše parta. ![]() Po obědu jdeme na náměstí 28. října, kterému říkám "kulaťák", kde probíhají vánoční trhy. Zimní atmosféra z mostu přes říčku Šťávnici, protékající Luhačovicemi. Ulice Dr. Veselého, takové luhačovické korzo, nyní celkem prázdné. ![]() Mezi stánky s dobrou náladou po vypití horkého punče. Prodávalo se zde hlavně vánoční zboží a tak fotím betlémy na stánku. ![]() Pohled na náměstí zaplněné stánky, z dronu by byl lepší záběr, ale ten jsem neměl. Zasněžené Luhačovice. ![]() Přece jen nějaká změna. Toto místo dříve plné vietnamských a jiných stánků s rychlým občerstvením a prodejem typickým pro tyto stánky, je nyní stavební plochou pro multifunkční dům Arkáda. ![]() Vracíme se kolem penzionu a tak jej fotím, jak vypadá v zimním hávu. ![]() Další luhačovická dominanta - pramen Ottovka v zimním kabátě. Nábřeží s říčkou Šťavnice. ![]() Křižovatka ulice Dr. Veselého s Nábřežím. Lázeňský dům D. Jurkoviče. ![]() Vila Lipová a vila Alpská růže. Další známá dominanta Luhačovic - Společenský dům. ![]() Na zpáteční cestě s procházky jsme se zastavili v nové kavárně "cafe slavia". Vánoční atmosféru doplňuje vánoční výzdoba, zde ozdobený smrček před městským úřadem. ![]() Po večeři se šlo, jak jinak, na taneček do Elektry. V sobotu ráno bylo mrazivo, ale jasno. Šli jsme si nakoupit a tak jsem fotil zasněžené Luhačovice. ![]() ![]() Po snídani jdeme na výlet do Pozlovic. Opět lázeňský pramen Ottovka a lázeňský dům Jestřabí. ![]() Takovéto pohledy se mi líbí a proto fotím. ![]() Pokračujeme k přehradě a u přehrady fotím dům, který již téměř dvacet let víceméně chátrá a jak vidno to pokračuje. V roce 1997 zde byla v provozu letní restaurace a dokonce se zde tančilo na betonovém plácku. Ale kdeže ty loňské sněhy jsou. ![]() Luhačovická přehrada, pohled pod hráz a na jezero. ![]() ![]() Další změna - je opravena terasa u Vzdělávacího zařízení finanční správy. Pohled na zátoku přehrady v zimě. ![]() Již vidíme věž kostela sv. Martina v Pozlovicích a zde je kostel celý. ![]() V Pozlovicích u Ogara si dáme oběd a jdeme zpět. Navečer jsem zašel do města pokusit se udělat nějaké noční obrázky, ale nemám na to pořádné vybavení, takže nic moc. Světelný pramen uprostřed kruhového objezdu na náměstí 28. října. Lázeňský dům Palace s vánočním stromem. ![]() Na taneček jsme šli do vinárny Racek, kde hrál Pablo. V neděli jsme se po snídani sbalili a odjeli domů. Opět se nám pobyt líbil, jen mne trochu více bolely nohy z tanečků a to jich moc nebylo. No už nám není dvacet. Cesta zpět byla pohodová, silnice prázdné a téměř suché. Zase máme na co vzpomínat. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |