|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 12. července 2016.
Franty Matulíka Lázeňsko - dovolenkový deník správce sítě XI - 7. - 10. července 2016 (2. část) Čtvrtek 7.7.2016 Ráno bylo polojasno a zima. Po brněnských vysokých teplotách dost změna. Hned brzy z rána jsme šli natočit pár záběrů Karlovy Studánky z kvadrokoptéry. Tentokrát jsem nezapomněl zapnout kameru, takže záběry jsou, ale opět nějaký blízký rušivý signál přerušil videospojení. Podrobnosti opět najdete v odkazu kvadrokoptér v liště nahoře (modrá ikona). Zde jsou letecké záběry na Letní lázně a lázeňský dům Bezruč, střed Karlovy Studánky, lázeňský dům Libuše a prostor před Libuší a střecha domu Vlasta. To již nebyl videosignál a já jsem šel na přistání. (Kliknutím na letecké obrázky si je zvětšíte). ![]() ![]() Po letu na cestě domů jsme si nakoupili na snídani. Během dopoledne jsme vyrazili na procházku do Ludvíkova. Všiml jsem si, že jsou podél "lázeňských tras", to jsou speciálně značené trasy vycházející od lázeňského domu Libuše, nově nainstalovány tyto kříže se stříškou. ![]() Cestou opět fotím "Praděd stokrát jinak". ![]() Zastávka na vyhlídce nad Ludvíkovem. Přes cestu stával altánek, kde se dalo schovat před případnou nenadálou přeháňkou. Tak ten, dle právě přítomného pána, byl před několika dny odstraněn. ![]() Jak byl silný středeční vítr dokládá spadený strom přes cestu. ![]() V Ludvíkově jsme si dali u Jiřího oběd. Rychlá obsluha a jídlo výborné. To se nedalo srovnat se včerejším obědem v Kolibě ve Vrbně. Z Ludvíkova jsme jeli autobusem zpět až na Hvězdu a při projíždění kolem horního parkoviště v Karlově Studánce fotím apartmánový dům Hubertus, mimochodem stále prázdný. ![]() Z Hvězdy jdeme po červené lázeňské nad Hubertov, kde jsme přešli na turistickou zelenou a po ní kousek směrem na Ovčárnu, kde jsme narazili na neznačenou cestu, po které jsme došli k Bílé Opavě, v místě, kde je přehrada. Potom jsme šli do Karlovy Studánky a cestou vidíme silnici zaplněnou zaparkovanými auty. Projíždějící auta měla dost problémů se na silnici vyhnout navzájem. ![]() Zastavujeme se na kafe u Šárky. Zde jsme se setkali s našimi známými a domluvili se na večer. Ještě obrázek vodopádu. ![]() Po návratu domů jsme odpočívali, neboť jsme měli v nohách 12 km. Po večeři jsem vzal sebou k Šárce koptéru, abych opět udělal nějaké letecké záběry. Tentokrát jsem měl diváky a tak jsem udělal malou osvětovou přednášku, aby se lidé dronů nebáli. Petr můj let natáčel na kameru. Start proběhl z horního parkoviště před občerstvením paní Šárky a domem Hubertus. ![]() Pohled z výšky na Hubertus a na Karlovu Studánku s opačné strany, než byly ranní záběry. ![]() Pohled shora na parkoviště s občerstvením U vodopádu a je také vidět kousek vodopádu. Potom jsem se přemístil ke Slezskému domu a natočil jej. ![]() Střed Karlovy Studánky s Knížecím domem, hotelem Džbán, Hudební halou a dalšími domy. Při přistávání záběr na Pitný pavilon. ![]() Pak jsem si sbalil kvadrokoptéru a šel si sednout k Šárce na dvě deci červeného. Video ze všech letů bude po zpracování na YouTube a odkaz na ně bude na stránkách kvadrokoptér. Pokračování příště. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |