|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 12. května 2017.
Franty Matulíka Dovolená v Luhačovicích jaro 2017
Dovolená v Luhačovicích 7.5. - 11.5. 2017. Jako v předešlých letech, tak i letos jsme si udělali dovolenou v Luhačovicích a opět se švagrovými. Protože jsme v Luhačovicích měli již dovolených více a ze všech jsem psal reportáže, tak bych se již jen opakoval a proto tentokrát uvedu jen co je nového. Loňskou reportáž, která byla také v hotelu Alexandria, najdete zde. V neděli jsme vyjeli z Brna a přes Buchlovské kopce dojeli do Luhačovic. Počasí na cestu výborné, dokonce i provoz byl minimální. Silnice mezi Uherským Brodem a Luhačovicemi je již opravená, takže se jede dobře. Pokoje v hotelu jsou k dispozici až ve dvě odpoledne a tak si jdeme do města na oběd. Společné foto na náměsti 28. října, kterému říkáme "kulaťák" z důvodu kruhového objezdu. Za námi lázeňský hotel Palace. Obědváme v hotelu Litovel a potom se jdeme projít po ulici Nábřeží. V pozadí je vidět pramen Ottovka. Počasí výborné. ![]() Po ubytování se jdeme projít. Dáváme si nějaké občerstvení na letní zahrádce hotelu Vltava. Lázeňský vláček "Moravský drak" je také v provozu. ![]() Nějak se začalo zatahovat a tak jsme spěchali domů. Stihli jsem to a za chvíli již byla pořádná přeháňka. Po večeři byl taneček, jak jinak, v Elektře a hrál Charlie. V pondělí ráno snídaně a po ní fotím pohled z hotelu na jižní část Luhačovic. Hotel Zálesí, kde jsme před lety byli, stále zavřený a chátrá. ![]() Dopoledne se jdeme projít. Byl svátek a protože bylo brzy ráno, nebylo hodně lidí. Podařilo se mi nafotit jak náměstí, tak hotel Alexandria skoro bez lidí. ![]() Náměstí 28. října z druhé strany a začátek korza ulice Dr. Veselého. ![]() Ulice Dr. Veselého je již od loňska pěkně opravená. Nyní se pracuje na opravě ulice Nábřeží, kam ústí ulice Dr. Veselého, směrem na Lázeňské náměstí. ![]() Kavárna Cafe u Najády, kde mají dobrou čokoládu, ale letos jsem si ji nedal a pohled na opravované Nábřeží. ![]() Dominanty Luhačovic - Společenský dům a Jurkovičův dům, obě na Lázeňském náměstí. ![]() Ať vidíte jak je v Luhačovicích pěkně, když se počasí podaří. V pozadí Vila Lipová a Vila Alpská Růže. Říčka Šťávnice protékající Luhačovickým náměstím. ![]() Po procházce jsme se vrátili na hotel a šli si zaplavat do bazénu, který je hostům k dispozici po celý den. Na oběd jsme si opět zašli do města, ale bylo hodně těžké najít volné místo, jak bylo hodně lidí. Odpoledne jsem měli první proceduru a to uhličitou koupel. Zde byl malý zádrhel, neb měli technický problém s uhličitou vodou a tak koupel byla náhradní. Švagrovým dojel jejich syn s rodinou a tak jsme společně šli procházkou na kávu až do hotelu Augustiniánský dům. Pohled z terasy hotelu do zahrady. Na zpáteční cestě fotím již dostavěný apartmánový dům, který se v minulém roku stavěl. ![]() Večeři jsme měli ve Francouské restauraci hotelu Alexandria. Výborné jídlo i prostředí. Klasicky večer taneček, tentokráte v hotelu Litovel, kde hrál Pablo. Úterní ráno bylo dost chladné a tak jsme dopoledne strávili v bazénu a také využili bylinkové a solné sauny. Navíc jsme měli hydromasážní vanu, což je také pěkný zážitek. Odpoledne jsme měli masáž s bylinkovým olejem. Paní masérka byla výborná. Potom jsme si zašli do cukrárny a poseděli u šampaňského při malé rodinné oslavě. Večer opět taneček v Elektře, kde hrál Elton. Ve středu po snídani jsme si opět dopřáli bazén. Následovala opět příjemná relaxační masáž. Po obědě jsme si zašli na pivo do kavárny v lázeňské poliklinice. Večer jsme se loučili s Luhačovicemi u Racka, kde nám hrál Charlie. Ještě jednou pohled na náměstí a hotel Palace z Alexandrie ve dne a v noci. ![]() Čtvrtek - pobyt skončil, tak se po snídani balíme, platíme lázeňský poplatek a další na recepci, loučíme se se švagrovými a odjíždíme domů. Cesta až do Slavkova byla celkem v pohodě, přestože byl pracovní den a tak jsme museli počítat s kamiony. Bohužel ze Slavkova do Brna jsem jeli přes hodinu, protože se opravoval nájezd na dálnici a tak byla doprava svedena na starou silnici od Vyškova. Dovolená byla sice krátká, ale moc pěkná. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |