| | SELECT | M bank FIO banka Postovni sporitelna |
Mapa ČR Mapa Brna Mapy Google Seznam-vyhledávač Neviditelný pes Ondřeje Neffa České noviny Google-vyhledávač IDOS-jízdní řády Počasí Sbírka zákonů Antivir AVG Šaliny v Brně Testscreen Testmonitor
Meteoskop Zlaté stránky 1188           

ZPRÁVY
Franty Matulíka
Upraveno: 12. května 2017.



Dovolená v Luhačovicích jaro 2017

Dovolená v Luhačovicích 7.5. - 11.5. 2017.
Jako v předešlých letech, tak i letos jsme si udělali dovolenou v Luhačovicích a opět se švagrovými. Protože jsme v Luhačovicích měli již dovolených více a ze všech jsem psal reportáže, tak bych se již jen opakoval a proto tentokrát uvedu jen co je nového. Loňskou reportáž, která byla také v hotelu Alexandria, najdete zde.
V neděli jsme vyjeli z Brna a přes Buchlovské kopce dojeli do Luhačovic. Počasí na cestu výborné, dokonce i provoz byl minimální. Silnice mezi Uherským Brodem a Luhačovicemi je již opravená, takže se jede dobře. Pokoje v hotelu jsou k dispozici až ve dvě odpoledne a tak si jdeme do města na oběd. Společné foto na náměsti 28. října, kterému říkáme "kulaťák" z důvodu kruhového objezdu. Za námi lázeňský hotel Palace. Obědváme v hotelu Litovel a potom se jdeme projít po ulici Nábřeží. V pozadí je vidět pramen Ottovka. Počasí výborné.

Po ubytování se jdeme projít. Dáváme si nějaké občerstvení na letní zahrádce hotelu Vltava. Lázeňský vláček "Moravský drak" je také v provozu.

Nějak se začalo zatahovat a tak jsme spěchali domů. Stihli jsem to a za chvíli již byla pořádná přeháňka. Po večeři byl taneček, jak jinak, v Elektře a hrál Charlie.
V pondělí ráno snídaně a po ní fotím pohled z hotelu na jižní část Luhačovic. Hotel Zálesí, kde jsme před lety byli, stále zavřený a chátrá.

Dopoledne se jdeme projít. Byl svátek a protože bylo brzy ráno, nebylo hodně lidí. Podařilo se mi nafotit jak náměstí, tak hotel Alexandria skoro bez lidí.

Náměstí 28. října z druhé strany a začátek korza ulice Dr. Veselého.

Ulice Dr. Veselého je již od loňska pěkně opravená. Nyní se pracuje na opravě ulice Nábřeží, kam ústí ulice Dr. Veselého, směrem na Lázeňské náměstí.

Kavárna Cafe u Najády, kde mají dobrou čokoládu, ale letos jsem si ji nedal a pohled na opravované Nábřeží.

Dominanty Luhačovic - Společenský dům a Jurkovičův dům, obě na Lázeňském náměstí.

Ať vidíte jak je v Luhačovicích pěkně, když se počasí podaří. V pozadí Vila Lipová a Vila Alpská Růže. Říčka Šťávnice protékající Luhačovickým náměstím.

Po procházce jsme se vrátili na hotel a šli si zaplavat do bazénu, který je hostům k dispozici po celý den. Na oběd jsme si opět zašli do města, ale bylo hodně těžké najít volné místo, jak bylo hodně lidí. Odpoledne jsem měli první proceduru a to uhličitou koupel. Zde byl malý zádrhel, neb měli technický problém s uhličitou vodou a tak koupel byla náhradní. Švagrovým dojel jejich syn s rodinou a tak jsme společně šli procházkou na kávu až do hotelu Augustiniánský dům. Pohled z terasy hotelu do zahrady. Na zpáteční cestě fotím již dostavěný apartmánový dům, který se v minulém roku stavěl.

Večeři jsme měli ve Francouské restauraci hotelu Alexandria. Výborné jídlo i prostředí. Klasicky večer taneček, tentokráte v hotelu Litovel, kde hrál Pablo.
Úterní ráno bylo dost chladné a tak jsme dopoledne strávili v bazénu a také využili bylinkové a solné sauny. Navíc jsme měli hydromasážní vanu, což je také pěkný zážitek. Odpoledne jsme měli masáž s bylinkovým olejem. Paní masérka byla výborná. Potom jsme si zašli do cukrárny a poseděli u šampaňského při malé rodinné oslavě. Večer opět taneček v Elektře, kde hrál Elton.
Ve středu po snídani jsme si opět dopřáli bazén. Následovala opět příjemná relaxační masáž. Po obědě jsme si zašli na pivo do kavárny v lázeňské poliklinice. Večer jsme se loučili s Luhačovicemi u Racka, kde nám hrál Charlie. Ještě jednou pohled na náměstí a hotel Palace z Alexandrie ve dne a v noci.

Čtvrtek - pobyt skončil, tak se po snídani balíme, platíme lázeňský poplatek a další na recepci, loučíme se se švagrovými a odjíždíme domů. Cesta až do Slavkova byla celkem v pohodě, přestože byl pracovní den a tak jsme museli počítat s kamiony. Bohužel ze Slavkova do Brna jsem jeli přes hodinu, protože se opravoval nájezd na dálnici a tak byla doprava svedena na starou silnici od Vyškova. Dovolená byla sice krátká, ale moc pěkná.







Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší.
Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu.

Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny.
Radar animace



Zprávy Franty Matulíka (registrační číslo ISSN není potřeba, neboť jsou světově známé) je internetový deník, týdeník, i občasník, který si klade za cíl informovat pravdivě i zajímavě, slovem i obrazem, o událostech, které se zejména týkají mých zájmů i mne samotného, ale též o událostech celosvětového významu i o věcech zcela obyčejných.
Zprávy vydává, šéfredaktoruje, graficky rediguje a kolportuje, též případné dotazy, připomínky nebo náměty zaslané e-mailem na adresu matulik@iach.cz přijímá autor.
Aktualizace téměř denně, obvykle nejpozději do 8.00 hod. Pokud zaspím, opiji se, budou později, pokud zešílím, přejede mne auto nebo se zastřelím, pak máte smůlu, Zprávy nebudou nikdy.
Zprávy nejsou určeny pouze pro osobní potřebu, ale pro jakoukoli potřebu, která vám vyhovuje. Bez předchozího písemného souhlasu autora je možná další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoliv materiálu zveřejněného ve Zprávách nebo jeho části, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty nebo SMS zpráv, a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích, protože kvůli tomu je přece píši a navíc i já po vás souhlas nežádám, když si něco zapamatuji a opublikuji z vašich materiálů.
Vzhled stránek je optimalizován pro čtení v prohlížeči Internet Explorer při rozlišení monitoru 800x600, písmo střední, High-color(16bitů).

 


Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne.