|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 11. července 2016.
Franty Matulíka Lázeňsko - dovolenkový deník správce sítě XI - 7. - 10. července 2016 (1. část) Středa 6.7.2016 Ráno odjezd z Brna do Karlovy Studánky. V Brně slunečno a teplo. Cestou teplota klesala až v Karlově Studánce bylo již jen 13°C a hodně velký vítr. Větrno bylo nakonec celý den. Tentokrát jsme nejeli po dálnici, protože dálnice je v opravě a tak se na ní často tvoří zácpy. Připravil jsem si trasu po okreskách, délkově stejná jako přes dálnici. Vyhnuli jsme se tak Prostějovu, Olomouc jsme sice museli projet, ale jen po okraji, jak jezdíme, když jedeme po dálnici. Okresky mne mile překvapily, byly v dobrém stavu a většinou úplně prázdné, což možná bylo tím, že byl svátek. Je sice pravda, že se nejede tak pohodlně jako po dálnici, protože musíte neustále sledovat trasu a také značení není všude dokonalé. Z Olomouce jsme jeli přes Šternberk a za ním přes Sovinec, kde se kochám pohledem na stejnojmenný hrad. ![]() Potom následuje Rýmařov a přes Malou Morávku dojíždíme do Karlovy Studánky. Cesta byla delší jen o čtvrt hodiny. Ubytování jsme měli zamluvené U Sedlářů, kde jsme již párkrát byli. Pokoj pěkný, velký, s kuchyňským koutem a vlastním sociálním příslušenstvím, jen trošku tmavší, neb byl v přízemí a tak byl stíněn. ![]() ![]() Po ubytování jsme domluvili se známými, kteří také trávili svoji dovolenou v Karlově Studánce a společně si zajeli do autokempu Dolina, který je mezi Ludvíkovem a Vrbnem pod Pradědem. Zde v Kolibě jsme si dali oběd. Sice restaurace byla doporučována, ale spokojeni jsme zde nebyli. Polévka fazolová připálená a řízek již jen kuřecí a s brambory, na místo bramborového salátu. Možná to bylo tím, že jsme zde byli o půl druhé. ![]() Po obědě jsme sjeli do Vrbna na nákup. Na kruhovém objezdu jsem si všiml sochy sedícího mužíka. ![]() Nakoupili a jeli zpět. Zastavili jsme se na kávu u Občerstvení u vodopádu, neb jak my říkáme U Šárky, protože majitelkou je paní Šárka. Zde vidíte celou naší skupinu. ![]() Známí měli procedury a my se vypravili na Křížek neboli Rolandův kámen. Známí nám řekli, že před třemi dny se na něm zasebevraždila jedna žena. Cesta na vrchol je složitější, protože nejsou dřevěné schody, které zde bývaly. Také je zde upozornění od Lesů ČR, že do doby, než bude stezka na vyhlídku opravena, nemá se na stezku vstupovat. Jako správní Češi nerespektujeme a vydáváme se na vlastní nebezpečí na vrchol. ![]() Nejsme žádné béčka a za chvíli již stojíme na vrcholu Křížku. ![]() Výhledy z Křížku byly pěkné a já se mračím, protože jsem stál proti slunci. Jak si možná všimnete, tak zábradlí není v ideálním stavu, takže upozornění Lesů ČR má svou váhu. ![]() Ještě pohled zdola na Rolandův kámen, neboli lidově zvaný Křížek a na zpáteční cestě si fotím zvonky. ![]() Po večeři jsme se sešli u Šárky a při víně si povídali se známymi co je nového. Pokračování příště. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |