|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 10. října 2019.
Franty Matulíka Dovolená v Luhačovicích podzim 2019
Dovolená v Luhačovicích 6.10. - 10.10. 2019. Pokračování V úterý ráno po snídani jsme se šli projít a nakoupit si pár drobností. Náměstí 28. října, kterému říkám "kulaťák". Jdeme ulicí nad hotelem jménem Zatloukalova, tak pohled na původní Alexandrii z druhé strany. ![]() Nová Alexandria, nebo také Spa & Wellness hotel, je novostavbou s nadstandardními hotelovými pokoji, wellness centrem a bazénem, kde jsme ubytovaní. Pohled z ulice Zatloukalova. ![]() Pohled na chátrající hotel Zálesí, který pomalu obrůstá zelení. No asi nejsou lidi, jak nám říkal u taneční kavárny Domino místní. Ale je i nová výstavba. Dokončené terasové byty, které jsou na prodej, tak zvažte investici. ![]() Nakoupili jsme si a vracíme se do hotelu. Během dopoledne mne navštívil spolužák, co zde bydlí, tak jsme chvíli pokecali. Na oběd jsme si opět zašli do Litovle. Potom jsme měli další proceduru a to uhličitou lázeň. To je moc příjemná procedura. Pak jsme relaxovali, což je také doporučeno. Po večeři jsme si šli sednou do vinárny Racek, kde jsme si den předem zamluvili stůl. Hrál Charlie no tak jsme si pár kousků zatančili, ale ne moc, protože parket je malý a tance chtivých hodně. Na zpáteční cestě nám již dost pršelo. Ve středu ráno zataženo a prší. Dle předpovědi má pršet téměř celý den. Po snídani máme rašelinový zábal a po něm aromamasáž. Potom jsme chvíli odpočívali a pak si zašli na oběd do Litovle. Cestou mrholilo a občas kapalo trošku víc. Prostě počasí na nic. Takže žádné obrázky jsem nedělal. Po odpoledním odpočinku jsme si zašli do kavárny v Myslivně na kávu a potom se prošli Luhačovicemi. Počasí stále nic moc, ale nepršelo, přestal foukat studený vítr, takže nám nebylo tak zima jako minulé dny. Po večeři jsme si zašli do hotelu Litovel na dvě deci a také poslechnout Pabla s Jarkou. Samozřejmě mi to nedalo, takže jsem opět odskákal pár kousků a noha mne bolí o to víc. No hrál naše staré "vály" a to nešlo jen sedět. Čtvrteční ráno bylo polojasné, svítilo sluníčko, asi aby nám bylo líto, že náš pobyt v Luhačovicích končí. Po snídani se balíme, platíme za útratu v restauraci, lázeňskou taxu, parkovné a vracíme zapůjčené čipy, pomocí nichž jsme se dostávali do wellness centra a na procedury. Cesta do Brna byla celkem pohodová, přestože byl všední den, moc kamionů nejelo, takže jen objížďka u Slavkova nám trochu kazila pohodlnou jízdu. Tak máme za sebou krátkou odpočinkovou dovolenou a až na to počasí jsme si ji užili. Konec Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]() GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |