| M bank FIO banka Postovni sporitelna |                             
Mapa ČR Mapa Brna Mapy Google Seznam-vyhledávač Neviditelný pes Ondřeje Neffa České noviny Google-vyhledávač IDOS-jízdní řády Počasí Sbírka zákonů Antivir AVG Šaliny v Brně Testscreen Testmonitor
           Meteoskop Zlaté stránky 1188                                            

ZPRÁVY
Franty Matulíka
Upraveno: 10. července 2018.



Lázeňský deník správce sítě X - 3. 10.července 2018.

V pátek 6.7. nás nebudila modrá obloha, jako předchozí dny, ale bylo pošmourno. Po snídani úprk do bazénu, což s plným žaludkem není nejlepší, ale co se dá dělat, je to tak načasované. Potom ještě inhalace a je denní norma procedur splněna. Abych nevyšel ze cviku, tak jsem dělal úpravy na poštovním serveru po předchozím zneužití účtu, protože byl zahlcen spamem. Potom jsme si udělali předobědovou procházku a tak se stali svědky svatby v lázeňských kulisách. Ženil se člen dobrovolných hasičů z Vrbna pod Pradědem a tak jim stafáž dělali hasiči. Nazdobená vysokozdvižná plošina a požární vozidlo.

Přijíždí nevěsta v kočáře.

A před špalirem hasičů míří k oddávající paní starostce.

Dalšího průběhu svatby jsme již svědky nebyli, neb jsme museli jít na oběd, který začínal o půl dvanácté. Po obědě jdeme s našimi známými na menší tůru kolem Křížku. Na začátku cesty slyšíme hřmění a tak se rozhodujeme, zda-li pokračovat a nebo se raději vrátit. Ale zdá se, že se bouřka vzdaluje a tak pokračujeme v cestě. Naši známí nám cestou z Křížku ukazují novou cestičku, kterou ještě neznáme a tak se vyhýbáme chůzi po silnici.

Silnici překračujeme u mostu přes náhon a pokračujeme podél náhonu nad Karlovu Studánku. Chvíli si posedíme na lavičce u náhonu a protože nás přece jen déšť dostihl scházíme rychle dolů. Naši známí pokračují domů a my se zastavujeme v restauraci v Domě pod věží, kde si dáváme kávu a pivo a potom jdeme taky domů. Po večeři opět sedíme na vínku s našími známými u Šárky, neboli u Občerstvení u vodopádu.

Sobotní ráno 7.7. bylo polojasné a trochu chladné. Po snídani máme inhalace a po nich se jdeme projít Karlovou Studánkou. Na kameni je nápis, že je zde chráněná krajinná oblast Jeseníky. To by znamenalo určitá omezení, ale dle mapy je to trochu jinak. V parku fotím vodotrysk, který v zimě narůstá díky mrazu do zajímavých tvarů. Je ale léto, takže jen tryská.

Ještě pohled na vodotrysk a za ním na kostel Pany Marie. Zde zase vodotrysk a za ním hotel Džbán.

Po obědě si uděláme jen malou tůru po tzv. lázeňské na vyhlídku Nad Ludvíkovem, protože ve čtyři hodiny mám uhličitou koupel. Cestou fotím motýly, kterých zde lítá mnoho. Nafotil jsem Okáče ječmínkového a Babočku paví oko. Lítali zde ale hojně i bělásci a také žluťásci.

Cestou vidíme Praděd na obzoru.

Asi po hodině chůze jsme na vyhlídce Nad Ludvíkovem a pod námi je Ludvíkov.

Chvíli si posedíme, ale ne moc dlouho, protože dorazila skupina turistů v počtu patnácti. Tolik lidí pohromadě na tomto místě jsme nikdy nepotkali. Vracíme se zpět, abych stihl včas dojít na plánovanou proceduru. V cukrárně Dagmar se zastavíme na kávu a pivko a potom jdeme domů. Cestou vidíme stát auta na silnici procházející Karlovou Studánkou, kde je stání zakázáno. Toto jsme také ještě nezažili. Prostě Karlova Studánka práská ve švech. Později se dozvídáme, že policie je z toho naštvaná a tak si auta fotí s tím, že rozešle pokuty za přestupky. Jinak auta stojí všude na příjezdových cestách do Karlovy Studánky a lidí je zde skutečně nevídané množství.

Po večeři si opět posedíme u Šárky na vínku.

Neděle 8.7. ráno opět polojasno a teplota asi deset stupňů, jak uvádí meteopředpověď, protože přesné měření není, když chybí meteobudka. Po snídani si děláme opět malou procházku po Studánce. Takto je vidět Praděd z Karlovy Studánky od lázeňského domu Libuše. Každý den se tedy podíváme, a je-li Praděd vidět, je jasné že je pěkné počasí. Fotím reklamní plakátek na půjčování elektrokol. Jak vidíte, chcete-li si půjčit na projížďku po horách elektrokolo, musíte dát desetitisícovou kauci. No já tedy s desetitisíci v kapse venku neběhám a proto tuto možnost nevyužiji. (kliknutím na obrázek ho zvětšíte)

Dnes jsme nakoukli do Thermal parku u hotelu Džbán. Jak vidno, jsou zde vyhřívané sudy, kde se můžete "povařit" ve vodě a zkusit si, jaké by to bylo, kdyby si vás chtěli uvařit lidojedi.

Po obědě jdeme na chatu Sedlovka. Sice se honí mraky, chvíli přemýšlíme o návratu, ale nakonec pršet nezačalo. Cestou lesem fotím zajímavou modrou "květenu". Jsou to barvou postříkané mladé stromečky, asi se tak chrání proti okusu zvěří.

Procházíme kolem Rolandova kamene, takto vypadá z druhé strany, kde není na něj přístup. Kousek dál je jeho menší bráška.

Ještě si dáme kávu a pivko v cukrárně Dagmar a jdeme na večeři. Po večeři klasicky posezení u Občerstvení u vodopádu s našimi známými.

V pondělí 9.7. byla modrá obloha. To je zde často, že se večer vyjasní, přes noc je jasno a během dopoledne se zatahuje. Po snídani mám bazén, potom inhalace, kryoterapii a kontrolu u lékařky. Mám dost na pilno to stihnut, protože jsou sice časové termíny, ale ne vždy je personál dodrží. Již dopoledne řeším problém zablokovaného poštovního serveru kvůli blacklistu. Po obědě opět řeším nějaké síťové problémy u kolegů češtinářů. Potom se děláme tůru do Ludvíkova. Jdeme po "lázeňské" přes vyhlídku nad Ludvíkovem a lesem scházíme do Ludvíkova. Chceme si dát kávu v restauraci u Stonožky, ale protože jede autobus, tak volíme návrat. Kávu a pivo si dáváme v cukrárně Dagmar. Zde obrázek restaurace Stonožka a cukrárna Dagmar - venkovní posezení.

Po večeři klasicky na vínku u Šárky.

Pokračování příště.






Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší.
Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu.

Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny.
Radar animace


GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.


Zprávy Franty Matulíka (registrační číslo ISSN není potřeba, neboť jsou světově známé) je internetový deník, týdeník, i občasník, který si klade za cíl informovat pravdivě i zajímavě, slovem i obrazem, o událostech, které se zejména týkají mých zájmů i mne samotného, ale též o událostech celosvětového významu i o věcech zcela obyčejných.
Zprávy vydává, šéfredaktoruje, graficky rediguje a kolportuje, též případné dotazy, připomínky nebo náměty zaslané e-mailem na adresu matulik@iach.cz přijímá autor.
Aktualizace téměř denně, obvykle nejpozději do 8.00 hod. Pokud zaspím, opiji se, budou později, pokud zešílím, přejede mne auto nebo se zastřelím, pak máte smůlu, Zprávy nebudou nikdy.
Zprávy nejsou určeny pouze pro osobní potřebu, ale pro jakoukoli potřebu, která vám vyhovuje. Bez předchozího písemného souhlasu autora je možná další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoliv materiálu zveřejněného ve Zprávách nebo jeho části, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty nebo SMS zpráv, a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích, protože kvůli tomu je přece píši a navíc i já po vás souhlas nežádám, když si něco zapamatuji a opublikuji z vašich materiálů.
Vzhled stránek je optimalizován pro čtení v prohlížeči Internet Explorer při rozlišení monitoru 800x600, písmo střední, High-color(16bitů).

 


Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne.