|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 7. října 2018.
Franty Matulíka Víkend ve Svojanově. Předposlední zářijový víkend jsme využili posledních teplých dnů končícího léta a navštívili švagrovy ve Svojanově. Dojeli jsme již v pátek po práci a to bylo ještě hodně teplo, takže jsme si mohli posedět u ohýnku a opékat vuřty dlouho do noci. Nakonec nás domů zahnal déšť přicházející studené fronty. Sobota byla již podstatně chladnější po nočním dešti, ale zase svítilo sluníčko. Udělali jsme si dopolední vycházku. Penzion Palla, kde můžete případný víkend ve Svojanově strávit, ale my bydleli u švagrových, to je jasné. Vydali jsme po zelené turistické trase na Hartmanice. ![]() Ze zelené turistické jsme odbočili do lesa a po chvíli narazil švagr na první houbu, pravý hříbek. ![]() Hub rostlo poměrně hodně, takže i já nehoubař jsem za chvíli zakopnul o hřiba kováře. ![]() Krajina kolem Svojanova je hezká a tak není divu, že si někteří zde postavili chaty. ![]() A další hřiby. Takže jsme měli nasbíráno dost, abychom si mohli udělat doma smaženici i houbový guláš. Jediné co nám vadilo byly pokácené stromy přes cestičku. Myslel jsem si, že si vlastníci lesa takto snaží chránit svůj rajon, ale nakonec se ukázalo, že strom se vyvrátil při větším větru. ![]() Zpáteční cestu jsme již šli po turistické zelené. Po obědě jsme si povídali, sedět venku se již nedalo, bylo dost chladno a foukal nepříjemně silný studený vítr. Večer jsme si zašli do restaurace v penzionu Palla na vínko. V neděli dopoledne trochu poprchalo, takže opět se nedalo jít nikam. Po obědě jsme se rozloučili se švagrovými a odjeli do Brna. Víkend, byť byl trochu chladnější a větrnější se nám samozřejmě líbil, protože se švagrovými je vždy dobrá zábava. Nakonec ještě opravený dům, kde je zřízeno ubytování pro cyklisty. ![]() Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]() GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |