| M bank Raiffeisen bank FIO banka Postovni sporitelna Česka spořitelna Moneta bank |           
Mapa ČR Mapa Brna Mapy Google Seznam-vyhledávač Neviditelný pes Ondřeje Neffa České noviny Google-vyhledávač IDOS-jízdní řády Počasí Sbírka zákonů Antivir AVG Šaliny v Brně Testscreen Testmonitor
        Meteoskop Ventusky     Zlaté stránky 1188      

ZPRÁVY
Franty Matulíka
Upraveno: 6. září 2022.



Relaxační pobyt v Luhačovicích. Před dvěma týdny jsme si dopřáli relaxační pobyt v hotelu Alexandria v Luhačovicích. Byla to naše dovolená. Měli s námi být i švagrovi, ale museli odjet, takže jsme krátký týden strávili sami. V neděli ráno jsme vyjeli z Brna po dálnici a přes Zlín dojeli do Luhačovic. Dříve jsme jezdili přes Buchlovské kopce, ale po dálnici je to pohodlnější. Po příjezdu jsme se ubytovali. Pohled na pokoj.

Oběd jsem si dali v Elektře a šli se projít. Počasí nebylo nejlepší, ale my byli rádi, že po těch horkých dnech se trochu ochladíme. Odpoledne měl být na Lázeňském náměstí před Společenským domem Mezinárodní festival velkých dechových orchestrů, takže jsme tam šli. Naštěstí jsme si našli místo na kolonádě, neb drobně poprchalo. Místo dechových orchestrů, ale vystoupila folkrolní skupina tanečníků z Oravy. Ale to nevadilo, bylo to hezké vystoupení.

V hotelu jsme měli polopenzi. Snídaně i večeře jsou v klimatizované hotelové restauraci a mají formu bufetu. Záleží jen na vás, co si vyberete z bohaté nabídky lehkých i vydatných jídel. K večeři si můžete objednat dobré víno nebo čepované pivo z nabídky nápojového lístku. Takže večeře byla výživná, neb jsme chtěli ochutnat vše. Další dny jsme se již drželi, protože přece jen v našem věku toho člověk moc nesní.
Po pondělní snídani, která se podává v hotelové restauraci a opět je nabídka bohatá, jsme si dopřáli pobytu v hotelovém bazénu. Fotit je zapovězeno, tak alespoň jedna fotka přes sklo z chodby.
Procházkou jsme si došli na oběd do hotelu Vltava. Pohled na ulici Dr. Veselého od hotelu Vltava.
Odpoledne jsme měli první proceduru a to rašelinový zábal zad. Po oddechu, který je po proceduře doporučen, jsme si udělali malou procházku a tak pohled na hotel Alexandria a náměstí 28. října, kterému říkáme "kulaťák" kvůli kruhovému objezdu.

Po večeři jsme si zašli na taneček do Elektry. Hrál Charli, náš známý z dřívějších pobytů, tak jsme se s ním pozdravili. Pěkný zážitek nám jen pokazilo rozlévané mizerné víno, které tam podávali. Na celou láhev jsme neměli chuť a to byla asi chyba.
V úterý dopoledne další procedura a to přírodní uhličitá koupel. Tyto koupele mám moc v oblibě, bohužel se nedají aplikovat často. Mám ale pocit, že mi koupel pomohla se zánětem žil v noze, neb mi noha přestala bolet. Oběd jsme si dali v Elektře a udělali si zase procházku. Počasí se již zlepšilo, tak zde stojím na Lázeňském náměstí před Společenským domem. A paní v pavilonu Vincentky.

Odpoledne jsme měli masáže. Já měl masáž avokádovým olejem a paní BIO olejem s esencí argonového květu. Na odpolední procházce jsme se zastavili v Lázeňské cukrárně na palačinku s ovocem. Fotka nevypadá hezky, neb zmrzlina se rozpouštěla rychle. Paní měla jinou pochoutku. Po večeři jsme si zašli na víno do snack baru Victoria, kde jsme si venku na zahrádce užívali hezkého podvečera. Hotel Alexandria noční pohled.

Středeční dopoledne po snídani jsme měli hydromasážní koupel. Moderní vana, kde vám vodní trysky postupně masírují celé tělo. Někdy to bylo i dost silné, ale po odpočinku na lehátku se dostavil příjemný pocit. Pár záběrů z hotelu na Luhačovice. Vedle se staví apartmánový dům, tak bylo trochu hlučno. No doma nám také staví přímo před domem, tak jsme alespoň nevyšli ze cviku neslyšet hluk stavby.

Na oběd jsme si tentokrát došli až na konec lázeňské kolonády do restaurace. Zde je záběr na ni. Při procházce jsem udělal žánrový záběr na říčku Šťávnici.

Lázeňský dům Jestřabí a lázeňský dům B. Smetany, kde se natáčely některé záběry do seriálu "Četníci z Luhačovic".

Kávu si paní dala na terase hotelu Palace. Já jsem měl tonic a vyfotil jsem opět náměstí 28. října a další lázeňský dům Morava.

Po návratu do hotelu jsme využili prémiové akce a to návštěvu venkovního whirpoolu na terase hotelu. Počasí bylo příjemné, takže se to hodilo. Dřívější naše návštěvy byly na jaře nebo na podzim a to se tato atrakce využít nedala. Pohledy na venkovní whirpool.

Po večeři jsme si zašli na taneček do restaurace Racek, nám z dřívějších pobytů oblíbené restaurace. K tanci hrál Pablo, také známý s kterým jsem se pozdravil. Bohužel ceny zde dost vyskočily, ale jinak jsme byli spokojeni jak s obsluhou tak s vínem. Přidali se k nám další hosté z Alexandrie, takže jsme měli zábavu.
Ve čtvrtek po snídani jsme měli poslední proceduru a to klasickou masáž. Oběd byl v Elektře a potom jsme využili hezkého slunečného počasí a procházeli se po Luhačovicích. Místo za poštou, kde se měl postavit polyfunkční dům. Dříve zde měli tržnici Vietnamci, jak mám nafoceno v minulých reportážích, ale dosud je zde jenom tráva. Neuvěřitelně prázdné místo u Cafe u Najády, ale bylo to jen chvilku. V lázeňské cukrárně jsme si dali kávu.

Nemohl jsem se nepodívat na naši velmi oblíbenou taneční kavárnu Domino, kde se také natáčely záběry do seriálu "Četníci z Luhačovic". Nechápu, že tato kavárna s jedinečnou prvorepublikovou atmosférou je stále zavřená. No vodník sedící na soutoku Luhačovického potoka a říčky Šťávnice nám to asi nepoví.

Po večeři jsme si šli poslechnout koncert zpěvačky Jiřiny Lysákové za doprovodu Mirky Soukalové na terasu Francouzké restaurace hotelu Alexandria. Dali jsme si láhev lehkého růžového vína a měli hezký večer.

V pátek ráno poslední snídaně v Alexandrii, sbalení si věcí a odjezd domů. V poledne jsem byli v Brně. Prožili jsme pěkný krátký týden v nádherném prostředí lázní Luhačovice a máme zase na co vzpomínat.







Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší.
Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu.



GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.


Zprávy Franty Matulíka (registrační číslo ISSN není potřeba, neboť jsou světově známé) je internetový deník, týdeník, i občasník, který si klade za cíl informovat pravdivě i zajímavě, slovem i obrazem, o událostech, které se zejména týkají mých zájmů i mne samotného, ale též o událostech celosvětového významu i o věcech zcela obyčejných.
Zprávy vydává, šéfredaktoruje, graficky rediguje a kolportuje, též případné dotazy, připomínky nebo náměty zaslané e-mailem na adresu matulikf@seznam.cz přijímá autor.
Aktualizace téměř denně, obvykle nejpozději do 8.00 hod. Pokud zaspím, opiji se, budou později, pokud zešílím, přejede mne auto nebo se zastřelím, pak máte smůlu, Zprávy nebudou nikdy.
Zprávy nejsou určeny pouze pro osobní potřebu, ale pro jakoukoli potřebu, která vám vyhovuje. Bez předchozího písemného souhlasu autora je možná další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoliv materiálu zveřejněného ve Zprávách nebo jeho části, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty nebo SMS zpráv, a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích, protože kvůli tomu je přece píši a navíc i já po vás souhlas nežádám, když si něco zapamatuji a opublikuji z vašich materiálů.
Vzhled stránek byl optimalizován pro čtení v prohlížeči Internet Explorer při rozlišení monitoru 1280x1024, písmo střední, High-color(16bitů). Dnes již Internet Explorer není podporivaný, ale tyto stránky na něm stále fungují.

 


Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne.