|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 6. září 2022.
Franty Matulíka Relaxační pobyt v Luhačovicích. Před dvěma týdny jsme si dopřáli relaxační pobyt v hotelu Alexandria v Luhačovicích. Byla to naše dovolená. Měli s námi být i švagrovi, ale museli odjet, takže jsme krátký týden strávili sami. V neděli ráno jsme vyjeli z Brna po dálnici a přes Zlín dojeli do Luhačovic. Dříve jsme jezdili přes Buchlovské kopce, ale po dálnici je to pohodlnější. Po příjezdu jsme se ubytovali. Pohled na pokoj. ![]() ![]() ![]() V hotelu jsme měli polopenzi. Snídaně i večeře jsou v klimatizované hotelové restauraci a mají formu bufetu. Záleží jen na vás, co si vyberete z bohaté nabídky lehkých i vydatných jídel. K večeři si můžete objednat dobré víno nebo čepované pivo z nabídky nápojového lístku. Takže večeře byla výživná, neb jsme chtěli ochutnat vše. Další dny jsme se již drželi, protože přece jen v našem věku toho člověk moc nesní. Po pondělní snídani, která se podává v hotelové restauraci a opět je nabídka bohatá, jsme si dopřáli pobytu v hotelovém bazénu. Fotit je zapovězeno, tak alespoň jedna fotka přes sklo z chodby. ![]() ![]() ![]() Po večeři jsme si zašli na taneček do Elektry. Hrál Charli, náš známý z dřívějších pobytů, tak jsme se s ním pozdravili. Pěkný zážitek nám jen pokazilo rozlévané mizerné víno, které tam podávali. Na celou láhev jsme neměli chuť a to byla asi chyba. V úterý dopoledne další procedura a to přírodní uhličitá koupel. Tyto koupele mám moc v oblibě, bohužel se nedají aplikovat často. Mám ale pocit, že mi koupel pomohla se zánětem žil v noze, neb mi noha přestala bolet. Oběd jsme si dali v Elektře a udělali si zase procházku. Počasí se již zlepšilo, tak zde stojím na Lázeňském náměstí před Společenským domem. A paní v pavilonu Vincentky. ![]() Odpoledne jsme měli masáže. Já měl masáž avokádovým olejem a paní BIO olejem s esencí argonového květu. Na odpolední procházce jsme se zastavili v Lázeňské cukrárně na palačinku s ovocem. Fotka nevypadá hezky, neb zmrzlina se rozpouštěla rychle. Paní měla jinou pochoutku. Po večeři jsme si zašli na víno do snack baru Victoria, kde jsme si venku na zahrádce užívali hezkého podvečera. Hotel Alexandria noční pohled. ![]() Středeční dopoledne po snídani jsme měli hydromasážní koupel. Moderní vana, kde vám vodní trysky postupně masírují celé tělo. Někdy to bylo i dost silné, ale po odpočinku na lehátku se dostavil příjemný pocit. Pár záběrů z hotelu na Luhačovice. Vedle se staví apartmánový dům, tak bylo trochu hlučno. No doma nám také staví přímo před domem, tak jsme alespoň nevyšli ze cviku neslyšet hluk stavby. ![]() Na oběd jsme si tentokrát došli až na konec lázeňské kolonády do restaurace. Zde je záběr na ni. Při procházce jsem udělal žánrový záběr na říčku Šťávnici. ![]() Lázeňský dům Jestřabí a lázeňský dům B. Smetany, kde se natáčely některé záběry do seriálu "Četníci z Luhačovic". ![]() Kávu si paní dala na terase hotelu Palace. Já jsem měl tonic a vyfotil jsem opět náměstí 28. října a další lázeňský dům Morava. ![]() Po návratu do hotelu jsme využili prémiové akce a to návštěvu venkovního whirpoolu na terase hotelu. Počasí bylo příjemné, takže se to hodilo. Dřívější naše návštěvy byly na jaře nebo na podzim a to se tato atrakce využít nedala. Pohledy na venkovní whirpool. ![]() Po večeři jsme si zašli na taneček do restaurace Racek, nám z dřívějších pobytů oblíbené restaurace. K tanci hrál Pablo, také známý s kterým jsem se pozdravil. Bohužel ceny zde dost vyskočily, ale jinak jsme byli spokojeni jak s obsluhou tak s vínem. Přidali se k nám další hosté z Alexandrie, takže jsme měli zábavu. Ve čtvrtek po snídani jsme měli poslední proceduru a to klasickou masáž. Oběd byl v Elektře a potom jsme využili hezkého slunečného počasí a procházeli se po Luhačovicích. Místo za poštou, kde se měl postavit polyfunkční dům. Dříve zde měli tržnici Vietnamci, jak mám nafoceno v minulých reportážích, ale dosud je zde jenom tráva. Neuvěřitelně prázdné místo u Cafe u Najády, ale bylo to jen chvilku. V lázeňské cukrárně jsme si dali kávu. ![]() Nemohl jsem se nepodívat na naši velmi oblíbenou taneční kavárnu Domino, kde se také natáčely záběry do seriálu "Četníci z Luhačovic". Nechápu, že tato kavárna s jedinečnou prvorepublikovou atmosférou je stále zavřená. No vodník sedící na soutoku Luhačovického potoka a říčky Šťávnice nám to asi nepoví. ![]() Po večeři jsme si šli poslechnout koncert zpěvačky Jiřiny Lysákové za doprovodu Mirky Soukalové na terasu Francouzké restaurace hotelu Alexandria. Dali jsme si láhev lehkého růžového vína a měli hezký večer. ![]() V pátek ráno poslední snídaně v Alexandrii, sbalení si věcí a odjezd domů. V poledne jsem byli v Brně. Prožili jsme pěkný krátký týden v nádherném prostředí lázní Luhačovice a máme zase na co vzpomínat. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. GDPR. Neboli Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. 4. 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů zpřísnilo podmínky, byť de facto podobná nařízení v různých formách zákonů a vyhlášek platila již dříve. Tedy budu i nadále psát své reportáže a postřehy z mého života a pokud se zde objeví nějaké vaše fotografie, které budete chtít smazat, není problém mi napsat a já to provedu. Jen připomínám, že Občanský zákoník stanoví několik výjimek, kdy k pořízení nebo použití podobizny nebo zvukového či obrazového záznamu člověka není jeho svolení třeba. Jednou z výjimek je pořízení nebo použití přiměřeným způsobem k vědeckému nebo uměleckému účelu a pro tiskové, rozhlasové, televizní nebo obdobné zpravodajství podle § 89 občanského zákoníku.
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |