| | SELECT | M bank FIO banka Postovni sporitelna |
Mapa ČR Mapa Brna Mapy Google Seznam-vyhledávač Neviditelný pes Ondřeje Neffa České noviny Google-vyhledávač IDOS-jízdní řády Počasí Sbírka zákonů Antivir AVG Šaliny v Brně Testscreen Testmonitor
Meteoskop Zlaté stránky 1188       

ZPRÁVY
Franty Matulíka
Upraveno: 6. ledna 2016.


Silvestr 2015 v Luhačovicích

Silvestr 2015 v Luhačovicích. Silvestrovský večer jsme tentokrát strávili v Luhačovicích. Do Luhačovic jezdíme často s našimi švagrovými a tak jsme se domluvili, že Silvestr zkusíme prožít ve Společenském domě v Luhačovicích. Ubytováni jsme byli v penzionu Romana, kde jsme již také několikrát byli. My s paní jsme dojeli autem a švagrovi vlakem. Proto jsme je očekávali na luhačovickém nádraží.

Pomohl jsem švagrovým s kufry a ti se také ubytovali v Romaně. Výhled z pokoje na Luhačovice.

Po ubytování jsme vyrazili do města na oběd. Ulice Dr. Veselého je konečně dokončena a řekl bych že se rekonstrukce povedla. Tato ulice slouží jako hlavní korzo lázní, neb jsou na ní hotely s restauracemi a plno obchodů.


Na opěrné zdi, lemující ulici, jsou nápsaná jména význačných luhačovických hostů a vytríny s fotografiemi dalších umělců a přátel Luhačovic.

Sehnat místo v restauraci bylo v silvestrovském dni problém, protože dost hotelových restaurací bylo zavřeno, jak se připravovaly na večerní akce. Ty, co byly otevřeny, byly beznadějně obsazené a pokud se uvolnilo místo, obsluha nás informovala, že je na ně rezervace. Tak jsme si také v Elektře zarezervovali místo na Nový rok, neb jsme předpokládali, že se situace bude opakovat. Potom jsme pokračovali dále a až v hotelu Krystal jsme se naobědvali. Po obědě jsme se šli ještě projít po Luhačovicích před večerním programem a v Lázeňské kavárně jsme si dali kávu a švagr pivo. Počasí bylo nádherné, jak dokládá obrázek, ani nebyla moc zima.

Silvestrovský večer jsme měli objednaný ve Společenském domě. Lístky sehnali švagrovi a nebylo to lehké, protože většinu míst mají zarezervovány hotely pro své klienty, kteří v nich tráví týdenní pobyty. Hlavní místem byl velký sál v přízemí Společenského domu. Večerem provázel přední moderátor Aleš Cibulka. Po slavnostním zahájení ředitelem lázní následovalo předtančení v podání Dance Studia Starlight. Pak již bylo valčíkem od Johanna Strausse ml. Na krásném modrém Dunaji zahájeno "plesání".


My jsme měli místo u stolu v prvním patře a dostali jsme na přivítanou welcome drink. Večeře byla formou bohatého rautu s neomezenou konzumací vybraných teplých, studených i sladkých lahůdek.

V salónku hrála Varmužova cimbálová muzika s kterou jsme si občas zazpívali nějakou lidovou. V koncertním sále jsme si poslechli Pavla Vítka a jeho taneční hity. Obojí je v prvním patře Společenského domu.

V suterénu je moje oblíbená vinárna Domino, při našich pobytech bohužel často zavřená, kde hrál Showband Pavla Březiny. Perfektní atmosféra a zde jsme tančili často. Takže kromě tančení jsme si poběhali i po schodech.

Švagrovi tančí na parketu ve velkém sále a také jsme si zatančili v koncertním sále při muzice s Vivian Band.

Před půlnocí byl Silvestrovský koktejl populárních písniček Pavla Vítka a pak již novoroční přípitek šampaňským.

K Silvestru také patří ohňostroj a i ten byl na Lázeňském náměstí. Potom jsme se ještě bavili do tří do rána.


Novoroční ráno nás přivítalo sněžením a také dost velkým mrazem. Ale i tak jsme se vydali na novoroční procházku po Luhačovicích.

Na oběd jsme si zašli do restaurace Elektra, kde jsme si zarezervovali místo a tak jsme neměli problém. Než jsme se naobědvali, tak dosti nasněžilo. Tím pádem mám obrázky zasněžených Luhačovic, Hotel Alexandria a náměstí 28. října.

Po obědě jsme šli opět na malou vycházku. Lázeňské náměstí a Společenský dům, kde jsme strávili silvestrovský večer.

Procházíme kolem hotelu Jestřabí a před námi Augustiánský dům. V pizzerii Bludička se ohřejeme při kávě a vracíme se zpět.

Večer jsme šli tančit do restaurece Racek. Ráno se balíme a tak ještě pohled z pokoje na zasněžené Luhačovice.

Po snídani odjíždíme domů a kolem poledne jsme doma. Celá akce byla velmi pěkná a odnášíme si opět příjemné vzpomínky.








Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší.
Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu.

Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny.
Radar animace



Zprávy Franty Matulíka (registrační číslo ISSN není potřeba, neboť jsou světově známé) je internetový deník, týdeník, i občasník, který si klade za cíl informovat pravdivě i zajímavě, slovem i obrazem, o událostech, které se zejména týkají mých zájmů i mne samotného, ale též o událostech celosvětového významu i o věcech zcela obyčejných.
Zprávy vydává, šéfredaktoruje, graficky rediguje a kolportuje, též případné dotazy, připomínky nebo náměty zaslané e-mailem na adresu matulik@iach.cz přijímá autor.
Aktualizace téměř denně, obvykle nejpozději do 8.00 hod. Pokud zaspím, opiji se, budou později, pokud zešílím, přejede mne auto nebo se zastřelím, pak máte smůlu, Zprávy nebudou nikdy.
Zprávy nejsou určeny pouze pro osobní potřebu, ale pro jakoukoli potřebu, která vám vyhovuje. Bez předchozího písemného souhlasu autora je možná další publikace, přetištění nebo distribuce jakéhokoliv materiálu zveřejněného ve Zprávách nebo jeho části, a to včetně šíření prostřednictvím elektronické pošty nebo SMS zpráv, a včetně zahrnutí těchto materiálů nebo jejich části do rámců či překopírování do vnitropodnikové či jiné privátní sítě a včetně uchovávání v jakýchkoli databázích, protože kvůli tomu je přece píši a navíc i já po vás souhlas nežádám, když si něco zapamatuji a opublikuji z vašich materiálů.
Vzhled stránek je optimalizován pro čtení v prohlížeči Internet Explorer při rozlišení monitoru 800x600, písmo střední, High-color(16bitů).

 


Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne.