|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 6. ledna 2016.
Franty Matulíka Silvestr 2015 v Luhačovicích
Silvestr 2015 v Luhačovicích. Silvestrovský večer jsme tentokrát strávili v Luhačovicích. Do Luhačovic jezdíme často s našimi švagrovými a tak jsme se domluvili, že Silvestr zkusíme prožít ve Společenském domě v Luhačovicích. Ubytováni jsme byli v penzionu Romana, kde jsme již také několikrát byli. My s paní jsme dojeli autem a švagrovi vlakem. Proto jsme je očekávali na luhačovickém nádraží. ![]() Pomohl jsem švagrovým s kufry a ti se také ubytovali v Romaně. Výhled z pokoje na Luhačovice. ![]() Po ubytování jsme vyrazili do města na oběd. Ulice Dr. Veselého je konečně dokončena a řekl bych že se rekonstrukce povedla. Tato ulice slouží jako hlavní korzo lázní, neb jsou na ní hotely s restauracemi a plno obchodů. ![]() ![]() Na opěrné zdi, lemující ulici, jsou nápsaná jména význačných luhačovických hostů a vytríny s fotografiemi dalších umělců a přátel Luhačovic. ![]() Sehnat místo v restauraci bylo v silvestrovském dni problém, protože dost hotelových restaurací bylo zavřeno, jak se připravovaly na večerní akce. Ty, co byly otevřeny, byly beznadějně obsazené a pokud se uvolnilo místo, obsluha nás informovala, že je na ně rezervace. Tak jsme si také v Elektře zarezervovali místo na Nový rok, neb jsme předpokládali, že se situace bude opakovat. Potom jsme pokračovali dále a až v hotelu Krystal jsme se naobědvali. Po obědě jsme se šli ještě projít po Luhačovicích před večerním programem a v Lázeňské kavárně jsme si dali kávu a švagr pivo. Počasí bylo nádherné, jak dokládá obrázek, ani nebyla moc zima. ![]() Silvestrovský večer jsme měli objednaný ve Společenském domě. Lístky sehnali švagrovi a nebylo to lehké, protože většinu míst mají zarezervovány hotely pro své klienty, kteří v nich tráví týdenní pobyty. Hlavní místem byl velký sál v přízemí Společenského domu. Večerem provázel přední moderátor Aleš Cibulka. Po slavnostním zahájení ředitelem lázní následovalo předtančení v podání Dance Studia Starlight. Pak již bylo valčíkem od Johanna Strausse ml. Na krásném modrém Dunaji zahájeno "plesání". ![]() ![]() My jsme měli místo u stolu v prvním patře a dostali jsme na přivítanou welcome drink. Večeře byla formou bohatého rautu s neomezenou konzumací vybraných teplých, studených i sladkých lahůdek. ![]() V salónku hrála Varmužova cimbálová muzika s kterou jsme si občas zazpívali nějakou lidovou. V koncertním sále jsme si poslechli Pavla Vítka a jeho taneční hity. Obojí je v prvním patře Společenského domu. ![]() V suterénu je moje oblíbená vinárna Domino, při našich pobytech bohužel často zavřená, kde hrál Showband Pavla Březiny. Perfektní atmosféra a zde jsme tančili často. Takže kromě tančení jsme si poběhali i po schodech. ![]() Švagrovi tančí na parketu ve velkém sále a také jsme si zatančili v koncertním sále při muzice s Vivian Band. ![]() Před půlnocí byl Silvestrovský koktejl populárních písniček Pavla Vítka a pak již novoroční přípitek šampaňským. ![]() K Silvestru také patří ohňostroj a i ten byl na Lázeňském náměstí. Potom jsme se ještě bavili do tří do rána. ![]() ![]() Novoroční ráno nás přivítalo sněžením a také dost velkým mrazem. Ale i tak jsme se vydali na novoroční procházku po Luhačovicích. ![]() Na oběd jsme si zašli do restaurace Elektra, kde jsme si zarezervovali místo a tak jsme neměli problém. Než jsme se naobědvali, tak dosti nasněžilo. Tím pádem mám obrázky zasněžených Luhačovic, Hotel Alexandria a náměstí 28. října. ![]() Po obědě jsme šli opět na malou vycházku. Lázeňské náměstí a Společenský dům, kde jsme strávili silvestrovský večer. ![]() Procházíme kolem hotelu Jestřabí a před námi Augustiánský dům. V pizzerii Bludička se ohřejeme při kávě a vracíme se zpět. ![]() Večer jsme šli tančit do restaurece Racek. Ráno se balíme a tak ještě pohled z pokoje na zasněžené Luhačovice. ![]() Po snídani odjíždíme domů a kolem poledne jsme doma. Celá akce byla velmi pěkná a odnášíme si opět příjemné vzpomínky. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |