|
|
|
|
![]() |
|
|
|
ZPRÁVY
Upraveno: 4. května 2018.
Franty Matulíka ![]() Pálení čarodějnic v židenickém areálu Bzzzukot v Líšeňské ulici. Stejně jako loni, tak i letos jsme se zúčastnili již třetího ročníku této akce, kterou pořádala radnice městské části Brno - Židenice. V 15.00 byl začátek akce a tak se lidé scházeli. ![]() Od 16.00 hrála skupina Lidopop, následovalo divadlo Koráb s Dětským karnevalem, soutěže pro děti. My jsme došli před šestou, kdy mělo dojít k zapálení ohně. Na hranici byla připravená čarodejnice, kterou vyrobili s maminkami a dětmi ve výtvarných dílničkách ve Společenské Centrum Karas Židenice. Zapálení se trošku pozdrželo, proč to nevím, ale nakonec pracovníci radnice přece jen oheň zapálili. ![]() Vatra vzplála a na ní uhořela čarodejnice. ![]() Akce přilákala velké množství lidí. ![]() Před stánky s občerstvením se tvořily dlouhé fronty a v jedné z nich jsem zahlédnul i spolupracovníka Pepu. Dali jsme si pivo a čekali na hlavní bod večera, což bylo vystoupení skupiny Futurum s Romanem Dragounem. ![]() Hudebníci si ladili své nástroje, zvukaři seřizovali zesilovače a já během čekání na vystoupení udělal snímek jedné malé čarodějky. Technika se nějak polámala, takže místo v sedm hodin začalo vystoupení až téměř o osmi. To již bylo málo světla a tak fotky byly rozmazané. ![]() Pro děti a další zájemce bylo možné si na ohýnku opéci buřty. My si žádné sebou nedonesli a tak jsme jen koukali. Hudebníci ještě hráli, ale my jsme šli před devátou domů, takže ještě pohled k podiu na odchodu. ![]() Akce se nám líbila, máme zážitky, neb jsme tam byli opět s našimi známými s kterými jsme byli v Rakvicích na víně. Ještě jeden večerní pohled na Brno. Jak vidíte počasí vyšlo. P.S. Našel jsem fotku na webu, kde byla nafocena moje osoba účastnící se akce. Takže vidíte, že jsem tam skutečně byl. ![]() Reportáž z Luhačovic bude později. Slíbil jsem vám reportáž z pobytu, ale není stále čas ji zpracovat. Navíc v pondělí proběhlo pálení čarodejnic, viz reportáž výše. Musíte ještě vydržet. Aktuální radarový snímek oblačnosti - či kde nám prší. Zde je odkaz na web Českého hydrometeorologického ústavu. Pohyb oblačnosti za poslední dvě a půl hodiny. ![]()
Život je jako počítač - nikdy nevíte, kdy vám klekne. |